Školní tábor

Faraonova kletba aneb šestý ročník letního stanového tábora 

 
Stalo se již tradicí, že letní prázdniny na Vrchní vrcholí skvělým společným dobrodružstvím, a tak se i letos v rekreačním středisku U Brodu sešla naše parta nadšenců, aby malým táborníkům přichystala další nezapomenutelné zážitky 
Téměř 50 odvážných dětí se společně se svými vedoucími a instruktory tentokrát vydalo objevovat tajemství pyramid starověkého Egypta. Táborníci se rozdělili do čtyř průzkumných skupin, zvolili si jako svého patrona jednoho z egyptských bohů (Anubis, Bastet, Horus a Khepri) a vypravili se za dobrodružstvím.  
Hned při vstupu do první hrobky narazili na mumii faraona. Pomocí pradávných textů z Knihy mrtvých panovníka oživili, ten však, rozhořčen přerušením věčného spánku, všechny průzkumníky zajal.  
Faraona neobměkčily ani prosby a naléhání proroka Mojžíše, aby táborníky z nemilosrdného otroctví propustil, a tak byla na celou říši seslána kletba v podobě egyptských ran. 
Po dobu několika dnů se proto družiny musely potýkat s přeměnou vody na krev, přemnožením otravného hmyzu či žab, temnotou, krupobitím nebo zvířecím morem. Ve službách egyptského panovníka navíc byly nuceny stavět pyramidy, lesní chrámy, vyrábět šperky, chytat v noci po lesích uprchlé mumie a ochraňovat faraona. 
Až po dlouhých osmi dnech vládce podlehl nátlaku, a tak mohl Mojžíš malé dobrodruhy osvobodit a vyvést přes Rudé moře z egyptského zajetí do bezpečí. 
Věříme, že se táborníci vrátili do svých domovů obohaceni o nové zážitky, zkušenosti a přátelství. Děkujeme všem zúčastněným – dětem, instruktorům, technické podpoře, kuchařům, zdravotníkům i vedoucím za další nezapomenutelný týden. 
ZA ROK ZASE NA ZNAČKÁCH! 

AktualityŠkolní tábor
13

09

Školní tábor

číst více

Fotogalerie