Akce ŠD

Červen 2024

 

3. června Hliněná paráda – okresní soutěž ŠD

3. – 7. června ŠVP Karlov pod Pradědem – 1.A,B,

3. – 7. června ŠVP Slezská Harta – 5.B

8. června Republikové finále – Česko se hýbe – Brno

10. – 14. června ŠVP Karlov pod Pradědem – 2.A,B,

10. 14. června ŠVP Slezská Harta – 4.B

17. června Cyklistický výlet

18. června Cyklistický výlet

V měsíci červnu žáci 1., 2., 4. a 5. tříd strávili společné chvíle na školách v přírodě, kde si užili spoustu zábavy a legrace.  

Posledními soutěžemi tohoto školního roku byla keramická soutěž Hliněná paráda, lehkoatletický čtyřboj ŠD okresu Opava. Také odsud si děti odnesly medailová umístění. 

 Největšího úspěchu dosáhly naše gymnastky, které na republikovém finále soutěže Česko se hýbe vybojovaly krásné 3. místo.  

Pro zájemce jsme uspořádali cyklistické výlety na hřiště do Velkých Hoštic, kde si děti zaskotačily v lanovém centru a pochutnaly si na zmrzlině. 

Jménem všech vychovatelek vám přejeme krásné prožití letních prázdnin. 


KVĚTEN 2024

 

6. května                                                     McDonald´s Cup – okres – 4. a 5. tř.

7. května                                                     Okresní přehlídka pod. skladeb Komárov

9. května                                                     Den matek v tělocvičně ZŠ

13. – 17. května                                         Atletický čtyřboj v ŠD – družinové kolo                                                                

13. – 17. května                                          ŠVP  Mokřinky 3.A,B

15. května                                                   Okresní dopravní soutěž ŠD

25. května                                                   Republikové finále pod. skladeb - Olomouc

27. – 31. května                                          Zažij přírodu ve městě – zážitková trasa ŠD okr. Opava

29. května                                                   Přehlídka dramatické tvorby ŠD

28. května                                                   Sluníčkový Den dětí v ŠD

Poděkování od paní Nedělové za besídku ke dni matek.

V květnu jsme společně oslavili vystoupením dětí Den matek, kde se střídala vystoupení aerobiku s hrou na flétnu, recitace, hrou na housle a kytaru s gymnastickým vystoupením. Všechny maminky si domů odnesly nejen pěkný zážitek, ale i srdíčko s věnováním. Sluníčkovým dnem jsme stihli i oslavu Dne dětí.

Jinak květen probíhal ve znamení soutěží. Dopravní soutěž pokračovala okresním kolem, kde naši žáci vybojovali jedno zlato, jedno stříbro a 2x třetí místo.

Fotbalový tým složený z žáků 2. a 3. tříd nejen že vyhrál fotbalový turnaj ŠD okresu Opava, ale hlavně dosáhl velkého úspěchu v soutěži Mc Donald´s Cup, kde jim postup do republikového finále utekl až při penaltovém rozstřelu. Max Kalus byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Lehkoatletickým čtyřbojem prošli všichni žáci 1. 2. a 3. tříd ŠD. Ti nejlepší si vybojovali postup do okresního kola.

Děvčata se se svými pódiovými skladbami a aerobikem zúčastnily okresní přehlídky pohybových skladeb v Komárově., odkud si odnesly celou řadu předních umístění. Se skladbou Hrníčky jsme úspěšně reprezentovali na Republikové přehlídce pódiových skladeb v Olomouci.

Nemalého úspěchu dosáhl divadelní soubor Vrchňáček na přehlídce dramatické tvorby ŠD okresu Opava, kde Pohádky ze sáčku získaly 1. místo, Malá mořská víla místo 3. a Sofie Stuchlíková získala ocenění za nejlepší herecký výkon.

Na keramickou soutěž Hliněná paráda na téma Pohádkový vznik Opavy se naši nejmladší žáci umístili v bronzovém pásmu a starší žáci v pásmu stříbrném.

K oslavám 800 let města Opavy jsme taky přispěli aktívní účastí na přípravě trasy Opavou nazv. Zažij přírodu ve městě.

Začalo období škol v přírodě. Jako první vyrazili žáci 3. tříd. Z pobytu v Mokřinkách si odnesli spoustu pěkných zážitků.


DUBEN 2024

 

4.4. Filmové představení kino Odboj

10.4. Turnaj v badmintonu

10.4. McDonalds cup – školní kolo

11.4. Okresní soutěž v plavání

16.4. Školní kolo v házené

17.4. Dopravní soutěž v ŠD

24.4. – 25.4. Česko se hýbe Praha, starší dívky

25.4. Házená

 

Duben byl jako každoročně ve znamení výchovy dětí k bezpečnému pohybu na silnicích. Žáci si v ŠD opakovali dopravní značky, seznamovali se s povinným vybavením kola i zásadami pohybu na něm. Vše jsme završili dopravní soutěží, kde získané znalosti doplnili jízdou zručnosti. Vítězové nás budou v květnu reprezentovat na soutěži ŠD okresu Opava.

Doufejme, že se jim bude dařit tak dobře jako házenkářům, kteří vyhráli ligu ŠD, plavcům a badmintonistům, kteří si ze soutěží opavských ŠD odnesli několik medailí.

Zlatou medaili a postup na republikovou soutěž Česko se hýbe si vybojovaly žákyně 3. – 5. tříd se skladbou Potápěči, na Přehlídce pohybových skladeb v Mošnově se neztratily ani naše malé gymnastky se svými Hrníčky.

Velký úspěch zaznamenali naši nejmladší fotbalisté, kteří nenašli v okrese Opava přemožitele a vybojovali si tak postup do krajského kola soutěže Mc Donald´s Cup. Blahopřejeme a přejeme hodně góĺů v brance soupeřů a co nejméně v naší brance!


BŘEZEN 2024

 

4.3. – 8.3. Jarní prázdniny /ZŠ Englišova/

14.3. Házená ŠD

25.3. Okresní kolo výtvarné soutěže – Radost v Opavě, výstava prací v OC Breda

26.3. Soutěž ve sport. gymnastice

26.3. Velikonoční dílničky

28.3. Velikonoční prázdniny

V březnovém kole házenkářské ligy ŠD okresu Opava opět zvítězili naši chlapci – třeťáci Vojta Hula, Franta Halfar, Vojta Horák, Max Kalus, David Olšanský a druhák Viktor Pavlík, kterým proto patří poděkování za vzornou reprezentaci. Poděkování patří i Vandě Hudečkové a Karolínce Hruškové za krásné umístění ve výtvarné soutěži školních družin na téma Radost v Opavě.  

Soutěžili jsme i rámci školy a to ve sportovní gymnastice. Děti si podle počtů získaných bodů                    /rozhodovali zkušení rozhodčí/ vybojovali umístění ve zlatém, stříbrném a bronzovém pásmu. Medaile vybojovaly Markéta Midrlová, Karin Šumberová a Ella Martináková – žákyně 1. tříd a jejich spolužáci Patrik Mareš a Káia, v soutěži druhaček Beáta Lazecká, Lucka Poloková a Terezka Novotná. Souboj třeťaček skončil úspěchem Kláry Richtové, Viktorky Truparové a Ilonky Marešové. Julie Krybusová, Ashley Rašíková a Vanesa Cihlářová získaly medaile mezi žákyněmi 4. a 5. tříd. 

Už od začátku března probíhaly velikonoční přípravy v podobě výroby velikonočních ozdob a přípravy Velikonočních dílniček. Taky prázdniny byly věnovány malování kraslic. 

„Herečky“ z dramatického kroužku využily prázdninový den k návštěvě divadla, kde zhlédly nejen divadelní představení, ale prohlédly si i zákulisí a vyfotily se s opravdovými herci. 


ÚNOR 2024

 

28. 1. – 1. 2. Lyžařský výcvik žáků 2.A, 3.A,B, 4.A,B

2. 2. Pololetní prázdniny /provoz v ŠD 6.30 – 16.00 hod./

7. 2. Pěvecká soutěž v ŠD

14. 2. Okresní pěvecká soutěž

22. 2. Maškarní karneval

I když je únor nejkratší měsíc, stačil na přípravu mnoha akcí. Vítězové pěvecké soutěže v naší ŠD postoupili do soutěže okresní, kde skupina žaček 1. tříd – Karin Šumberová, Ella Martináková, Klárka Gregořicová a Klárka Pavelková, stejně jako třeťák Danek Gnida a žákyně 5. třídy Magdaléna Hanušová umístili ve zlatém pásmu. Jak dopadne okresní výtvarná soutěž, se dozvíme v březnu. I tam se posílala nejlepší výtvarná díla našich dětí.

Ve zlatém pásmu se v soutěži pořádané GK ZŠ Šrámkova umístily i naše malé gymnastky – Julča Krybusová, Klára Richtrová, Beátka Lazecká a Julča Hendrichová, žákyně 1. třídy Markétka Midrlová v pásmu stříbrném.

Tradičně v únoru pořádáme maškarní karneval a nebylo tomu jinak ani letos. Užili jsme si pěkné odpoledne s tancem, hrami, soutěžemi, tombolou a hlavně s krásnými maskami.

Pěkný zážitek si odnesly děti taky z návštěvy Imaginária v Domě umění a kostele sv. Václava.


 

LEDEN 2024 

8. 1. – 12. 1.                     Lyžařský výcvik žáků 1.A,B, 2.B /dle sněhových podmínek/ 

15. 1. – 26. 1.                   Výtvarná soutěž – Radost v Opavě – družinové kolo soutěže 

17. 1.                                 Filmové představení – kino Odboj 

28. 1. – 1. 2.                     Lyžařský výcvik žáků 2.A, 3.A,B, 4.A,B 

Leden v naší ŠD probíhal ve znamení lyžařských výcviků, kterých se zúčastnila téměř stovka žáků 1. – 4. tříd. Děti si z nich odvezly nejen spoustu sportovních zážitků, ale i vzpomínky na společné večery, hry, soutěže, diskotéky a v neposlední řadě i na chvilky, které prožily na pokojích se svými spolubydlícími. Jedním ze zážitků, na který účastníci kurzu na Karlově nezapomenou byly chvilky s kytarou, při nichž vznikla naše lyžařská hymna.


 
 

PROSINEC 2023 

 4. – 8. 12.                        Výroba vánočních přání pro důchodce 

4. 12.                                Mikulášský aerobik pro ŠD okresu Opava 

6. 12.                                Čertovská diskotéka v tělocvičně ZŠ 

7. 12.                                Rozmístění domečků pro broučky 

11. 12.                              Zdobení vánočního stromku 

12. 12.                              StardanceTv projekt 

12. 12.                              Ukaž, co umíš – talentová soutěž  

13. 12.                              Vánoční laťka 

20. 12.                              Pohádky ze sáčku – dramatický kroužek 

21. 12.                              Jarmark        

Prosinec v naší ŠD

Mikuláš a Vánoce nás provázeli stejně jako jiné roky celým prosincem. Vyráběli jsme vánoční a novoroční přáníčka pro důchodce, vánoční stromek děti zdobily papírovými baňkami, na které napsaly vánoční přání. Proběhla Čertovská diskotéka, Mikulášský aerobik pro ŠD okresu Opava, Vánoční laťka, zúčastnili jsme se soutěže Star Dance, kterou pořádala televizní stanice Déčko. Děti z kroužku flétny, gymnastiky a aerobiku vystupovaly na Vánočním jarmarku, někteří žáci 2. tříd zahráli prvňákům a druhákům pohádku o tom, jak šla zvířátka do Betléma, děti z dramatického kroužku Pohádky ze sáčku. Posledním školním dnem tohoto jsme protančili na Vánočním aerobiku, kterého se zúčastnilo téměř 200 žáků naší školy.


LISTOPAD 2023

6. – 10. 11.                                      Turnaj v pexesu

7. 11.                                                Házená – školní liga

13. - 16. 11.                                     Turnaj v piškvorkách – školní kolo 

14. 11.                                              Teamgym trio – školní kolo soutěže

17. 11.                                              Teamgym trio – oblastní kolo Olomouc    

                                                          Filmové představení

Listopad 2023 probíhal ve znamení soutěží – soutěžili jsme v piškvorkách a pexesu, proběhla liga školních družin okresu Opava v házené, gymnastky se zúčastnily oblastní soutěže nazvané Malý teamgym v Olomouci.

V házené školních družin družstvo mladších i starších dětí zvítězilo, v Olomouci děvčata 3. – 5. tříd obsadila krásné 2. a 4. místo, prvňačky a druhačky místo 4. a 5. Všem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na dalších soutěžích.

V rámci přírodovědného projektu děti vyrobily hmyzí domečky, které společně rozmístily na vhodná místa školní zahrady.

V posledních dnech nás listopad překvapil sněhovou nadílkou, kterou děti s velkým nadšením využily na našem družinovém hřišti.


ŘÍJEN 2023

2. října                                              Drakiáda

9. – 20. října                                    Výroba podzimníčků                                                                       

26. října                                            Výlet do ZOO

27. října                                            Běžný prázdninový provoz

30. října                                             Hallowen

 

Říjen v naší ŠD 

I když se podzim letos hlásil jenom pomalu, v naší družině byly činnosti, které s podzimem souvisí v plném proudu.   

První z nich byla drakiáda. Tu sice neprovázel velký vítr, ale velké bylo nadšení dětí. To se projevilo i v tvorbě „podzimníčků“, na kterých spolupracovali i rodiče, za což jim děkujeme. Stejně tak rodiče určitě pomáhali při sběru kaštanů. Podzimní prázdniny vychovatelky dětem zpestřily výletem do ZOO Ostrava, čímž jsme zahájili náš přírodovědný projekt “Toulky přírodou”. Děti si prohlédly zvířata, vyslechly si nejen povídání o šimpanzech, ale také si poslechly, že opičky umí křičet ještě více než oni. Druhý den podzimních prázdnin jsme opět navázali na přírodovědný projekt návštěvou jízdárny, kde se děti seznámily s péči o koníky a dokonce se na nich i projely. Tady patří poděkování p. Hruškové i jejím dcerám. V odpoledních hodinách děti plnily projektový přírodovědný kvíz.  Trochu předčasně, ale za pěkného počasí proběhla Hallowenská párty.         

Nesmíme ale zapomenout ani na úspěchy našich sportovců, kteří obsadili v lize ŠD okresu Opava v házené 1. a 2. místo a v turnaji opavských školních družin ve vybíjené také 1. místo. Děkujeme sportovcům a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.


ZÁŘÍ

Září v naší ŠD probíhalo, stejně jako ve všech školách v republice, ve znamení startu nového školního roku, seznamování se s novými spolužáky, s prvňáčky, ale i povinnostmi. Tradičně proběhla seznamovací diskotéka, poněkud netradičně koloběžkové závody, které se díky nepříznivému počasí změnily v jízdu zručnosti, netradiční byla i soutěž ŠD okresu Opava, kterou jsme pořádali na inlinovém stadiónu v Městských sadech. Naše reprezentační družstvo sice nebylo početné, ale přesto úspěšné, získali jsme 3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. Rodiče vybrali dětem kroužky z naší široké nabídky a už v 3. týdnu školního roku jsme rozjeli sportovní tréninky, ale i keramiku, výtvarný kroužek, hru na flétnu apod.

12. září Seznamovací diskotéka

14. září Koloběžkové závody

18. září Zahájení činnosti kružků ŠD

18. září Okresní soutěž ŠD in-line brusle

 

V průběhu měsíce září a října bude probíhat soutěž ve sběru kaštanů.

Fotogalerie