Let´s sing opera

Pěvecký sbor ze ZŠ Vrchní byl součástí Mezinárodního hudebního projektu Let´s sing opera 

Od března se pěvecký sbor pod vedením sbormistryně Venduly Foltýnové připravoval na účinkování v opeře L´Orfeo Claudia Monteverdiho. V týdnu od 17. června se všichni účinkující sešli na Hukvaldech, kde probíhaly generální zkoušky sólistů (vítězů mezinárodní soutěže Let´s sing opera Competition), dětských sborů z Moravskoslezského kraje (pěvecký sbor ZŠ Vrchní Opava, ZŠ Hukvaldy a operní sbor NDM Ostrava), komorního orchestru a to vše pod vedením dirigenta Olivera Dohnányiho. Režie celého představení se ujal Ilja Racek. Premiéra představení proběhla ve čtvrtek 20. 6. ve společenském sále v ZŠ na Hukvaldech. O den později jsme představení hráli na Hradě Hukvaldy v částečně zastřešeném amfiteátru. Sobotní repríza patřila Divadlu ,,12ʺ - komornímu divadelnímu prostoru NDM vOstravě. Derniéra Orfea se uskutečnila v neděli 23. 6. na nádvoří zámku v Ostravě – Porubě.  

Fotogalerie